Choď na obsah Choď na menu
 


Briatore sľubuje ešte 2 pódiá Renaultu

11. 9. 2008

Šéf tímu ING Renault F1 Flavio Briatore sa prostredníctvom oficiálnej stránky F1 vyjadril k viacerým aktuálnym témam. Doposiaľ získal jeho tím v aktuálnom ročníku len jediné pódium, o ktoré sa postaral Nelsinho Piquet.

"Sme len uprostred sezóny," reagoval Briatore na otázku, či je s týmto faktom spokojný. "Ale som presvedčený, že do konca ročníka získame ešte minimálne dve pódiá - na to by sme mali mať. A ktorému pilotovi sa to podarí? Mne je to jedno, lebo za to dostaneme rovnaký počet bodov. Ale povedal by som, že Fernando by si to zaslúžil."

Talian tvrdí, že jeho tím sa ešte nekoncentruje len na rok 2009: "Áno, stále nám ide o rok 2008 - veď chceme štvrté miesto medzi konštruktérmi!"

Briatore je stále veľkým odporcom zavedenia zariadenia KERS. Vysvetlil to takto: "Dodávame motory Red Bullu Racing a so zariadením KERS bude v budúcom roku ich cena dvojnásobná. O rok bude mať každý vyvinutý celkom rovnaký systém a pôjde len o to, že sme cez okno vyhodili obrovské množstvo peňazí."

Stále nie je jasné, kto bude jazdiť v Renaulte v budúcom roku. "Buďte si istý, že mená pilotov oznámime medzi koncom tejto a začiatkom budúcej sezóny," prezradil Briatore.

Talian má zmluvu s Renaultom len do konca aktuálnej sezóny. "Moja budúcnosť je ružová," hovorí Briatore. "Či tu budem aj v budúcom roku? To neviem. Ale to je najmenší z mojich problémov. Ak by sa podarilo znížiť náklady a udržať všetko pod kontrolou, tak by som možno chcel ostať. Ale ak to pôjde takto ďalej, tak možno nebudem mať záujem."

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.