Choď na obsah Choď na menu
 


ING opustí F1 po roku 2009!

16. 2. 2009

Spoločnosť ING v pondelok ráno oznámila, že s tímom Renault bude spolupracovať len do konca tohto ročníka a celková podpora F1 pre tento rok sa zníži o 40 %. Renault musí šetriť, spôsobila to svetová hospodárska kríza.

Obrázok Vyhlásenie spoločnosti uvádza: "Vzhľadom na nedávno predstavený program zameraný na obmedzenie nákladov spoločnosť ING potvrdzuje, že trojročnú spoluprácu s Renaultom (2007-2009) už nepredĺži a v roku 2009 ukončí svoju prítomnosť v F1."

"Zapojenie ING do F1 bolo prvým globálnym sponzorským projektom tejto spoločnosti zameraným na rast globálneho povedomia o značke na kľúčových trhoch ING. Počas posledných dvoch rokov ING úspešne dosiahlo svoje ciele spojené so sponzoringom F1 a globálne povedomie o našej značke sa zvýšilo o 16% (porovnanie marca 2007 a novembra 2008."

"V predošlých troch rokoch sme zaznamenali veľmi užitočnú a úspešnú spoluprácu s ING," hovorí šéf tímu Flavio Briatore.

"Postoj ING plne akceptujeme a rozumieme mu. Zažili sme spoločný úspešný príbeh a aj vďaka nášmu inovatívnemu a ofenzívnemu partnerstvu sa stala ich značka známa po celom svete."

Marketingová šéfka ING Isabelle Connerová: "Sponzoring v F1 bol pre ING tým najlepším, čo mohla spoločnosť ING urobiť." ING už muselo prepustiť viac ako 7 000 zamestnancov.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.