Choď na obsah Choď na menu
 


Kimi Raikkonen napadol fotografa!

8. 7. 2008

Veľmi známy formulový fotograf Paul-Henri Cahier bol pred štartom VC Veľkej Británie postrčený fínskym pilotom Kimim Räikkonenom. Fotograf tvrdí, že nespravil nič výnimočné a jazdca nijako neprovokoval - napriek tomu však skončil na chrbte.

Cahier vraj nechápe, prečo prišlo k fyzickému útoku. "Medzi dvoma mužmi neprišlo ku žiadnemu kontaktu, Paul-Henri sa Kimiho výbavy ani len nedotkol," píše sa vo vyhlásení na Cahierovej stránke. "Vzdialenosť, z ktorej robil Paul-Henri Cahier fotku, bola blízka, ale kompletne štandardná."

"Všetci fotografi, ktorí fotia počas veľkých cien, sú profesionáli akreditovaní FIA. Aj ostatní, ktorí stáli blízko Paul-Henri Cahiera vedia potvrdiť, že sa nestalo nič nezvyčajné ani neetické."

"Paul-Henri Cahier je formulovým fotografom už takmer 40 rokov a stál blízko najväčších šampiónov. Žiadny z nich sa ale nesprával takto hrubo. Je pochopiteľné, že piloti môžu byť iritovaní z veľkého tlaku, s ktorým sa musia vyrovnávať - ale Kimi Räikkonen sa svoju nespokojnosť ani len nepokúsil prezentovať nenásilnou cestou."

"Paul-Henri Cahier našťastie neutrpel žiadne zranenia, takže nepodnikne žiadne kroky. Ľutuje však aroganciu, s ktorou Kimi Räikkonen napadol niekoho, kto si len vykonával svoju prácu," dodáva vyhlásenie.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.